سرطان مری
ارتباط باکتری های دهان با سرطان مری
تجزیه و تحلیل میکروب های نمونه گیری شده از دهان بیش از ۱۲۰،۰۰۰ نفر، نشان داده است که دو نوع باکتری که منجر به بیماری لثه می شوند می توانند با افزایش خطر ابتلا به سرطان مری مرتبط باشند.
مطالعه ای که توسط مرکز سرطان Perlmutter NYU Langone Health در نیویورک انجام شده، نشان می دهد که برخی از انواع باکتری های دهان می توانند به کاهش خطر ابتلا به سرطان مری کمک کنند.
محققان در مجله تحقیقات سرطان ادعا می کنند که آنها از تاثیرات بالقوه سیگار، الکل و شاخص توده بدنی (BMI) در هنگام تجزیه و تحلیل اطلاعات استفاده کردند.
جیونه یون، دبیر و اپیدمیولوژیست دانشکده پزشکی نیویورک، معتقد است که یافته های ما به علل ایجاد سرطان مری نزدیک تر می شود.
او می گوید که این “به این دلیل است که ما اکنون می دانیم که حداقل در بعضی موارد بیماری به طور پیوسته به وجود باکتری های خاص در دستگاه گوارش فوقانی ارتباط دارد.”
نیاز به اقدام فوری برای یک استراتژی پیشگیری کننده
سرطان مری بیماری است که در سلول های مری، لوله ای از جنس بافت عضلانی که غذا را از دهان به معده منتقل می کند، شروع می شود و معمولا به عنوان لوله غذا شناخته می شود.
این بیماری حدود ۱ درصد از سرطان های تشخیص داده شده در ایالات متحده را تشکیل می دهد که هر ساله حدود ۱۶،۹۴۰ نفر تشخیص داده می شوند و ۱۵،۶۹۰ نفر از آن میمیرند. سرطان در مردان بیشتر از زنان است.
از آنجا که پوشش مری دارای دو نوع اصلی سلول است، دو نوع اصلی از سرطان مری وجود دارد: آدنوکارسینوم مری (EAC) و کارسینوم سلول سنگفرشی مری (ESCC). در مطالعه جدید هر دو EAC و ESCC مورد بررسی قرار گرفتند.
متأسفانه، چون اکثر مردم تا وقتی بیماری پیشرفت نکند، آن را پیگیری نمی کنند، فقط بین ۱۵ تا ۲۵ درصد آنها بیش از ۵ سال زنده خواهند ماند.
پروفسور آن می گوید: “سرطان مری یک سرطان بسیار سرنوشت ساز است و نیاز فوری به پیشگیری از ابتلا و شناسایی زودهنگام آن وجود دارد.”
جمعیت میکروبی دهان و ارتباط آن با سرطان
دهان انسان دارای صدها گونه از باکتری ها و دیگر موجودات تک سلولی می باشد. “جمعیت میکروبی دهان” زیستگاه های مختلفی از قبیل لثه ، دندان ها، لوزه ها، زبان، گونه ها و کام را اشغال می کند.
مطالعات نشان داده است که ترکیب میکروبی دهان با عادت های مختلف مانند مصرف زیاد الکل ، سیگار کشیدن و رژیم غذایی و همچنین در پاسخ به بیماری هایی مانند بیماری های لثه (یا پریودنتال) و ریفلاکس معده تغییر می کند.
همچنین شواهدی وجود دارد که برخی از انواع میکروب های دهان که باعث ایجاد بیماری های لثه می شوند با سرطان سر و گردن ارتباط دارند.
پروفسور ان و همکارانش خاطرنشان می کنند – به طور عمده به عنوان یک نتیجه از مطالعات انجام شده در یک دوره زمانی خاص – یک دیدگاه قدیمی وجود دارد که ترکیب میکروبی دهان خطر ابتلا به EAC و ESCC را تحت تاثیر قرار می دهد.
اما مطالعات جدید که طی یک دهه افراد سالم را بررسی کرده، برای اولین بار از صدها نوع مختلف باکتری شناسایی می شود که باکتری های ویژه دهان مرتبط با خطر ابتلا به EAC و ESCC هستند.
برخی باکتری ها خطر ابتلا به سرطان مری را افزایش می دهند
برای تجزیه و تحلیل آن، تیم آنالیز کننده، میکروب ها را در نمونه های شستشوی دهان مورد مطالعه قرار دادند که متشکل از بیش از ۱۲۲،۰۰۰ نفر بود که در دو مطالعه بین المللی شرکت داشتند. شرکت کنندگان به مدت ۱۰ سال دنبال شدند، که طی آن محققان متوجه شدند سرطان مری در این افراد توسعه یافت.
این تیم، اطلاعات ژنتیکی میکروب های دهان را بین افراد با سرطان مری و افرادی که فاقد این بیماری بودند مقایسه کردند.
آنها دریافتند که وجود Tannerella forsythia با خطر بالاتری از EAC مرتبط بوده و “فراوانی” Porfyromonas gingivalis به خطر بالای ESCC وابسته است.
در مقابل، آنها همچنین دو نوع باکتری – استرپتوکوک و نایسریا را شناسایی کردند که با خطر کمتر سرطان مری مرتبط بودند.
در ادامه، Neisseria، شناخته شده است که نقش در تجزیه مواد سمی در دود تنباکو داشته و همچنین در دهان افراد سیگاری بیشتر از غیر سیگاری ها یافت می شود.
“مطالعه ما نشان می دهد که یادگیری بیشتر در مورد نقش میکروب ها در دهان ممکن است به طور بالقوه منجر به استراتژی هایی برای جلوگیری از سرطان مری یا حداقل برای شناسایی آن در مراحل اولیه شود.”
1+