محمد نعیم امینی فر
سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس: دندانپزشکی اجتماعی تضمین کننده سلامت دهان و دندان

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دندانپزشکی اجتماعی تضمین کننده سلامت دهان و دندان در کشور است.
محمد نعیم امینی فر روز چهارشنبه در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی دندانپزشکی ایران (پادنا نیوز) اظهار کرد: با اجرایی شدن دندانپزشکی اجتماعی در کشور شاخص سلامت دهان و دندان که در نیمی از کشور از متوسط به پایین تر است به نحو بارزی( شاخص سلامت) افزایش می یابد.
وی خاطرنشان کرد: یکی از دستاوردهای دندانپزشکی اجتماعی اینست که شاخص سلامت دهان و دندان که در کشور بنا به دلایلی از جمله آموزش ، نگهداری دندان ، عدم رعایت بهداشت دهان در بسیاری از استانهای کشور در وضعیت نامطلوبی قرار دارد بهبود خواهد یافت.
سخنگوی کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی یادآورشد: با توجه به اینکه آمار شاخص سلامت در کشور در وضعیت مطلوبی قرار ندارد بهترین راه حل برای ارتقا این شاخص توجه به دندانپزشکی اجتماعی است .
نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:در حال حاضر استانهایی در کشور هستند که شاخص سلامت دهان و دندان در حدود ۱۹ تا ۲۰ است این یعنی وضعیت سلامت دهان و دندان در این بخش از کشور نگران کننده است.

امینی فر تصریح کرد: دندانپزشکی اجتماعی نگاه جامع نگرانه ای به مباحث مرتبط با دندان و سلامت دهان خواهد داشت در نتیجه این موضوع می تواند عامل نجات دهنده دهان ودندان درمیان کودکان ، نوجوانان ، جوانان و میانسالان باشد.

0