عفونت پنهان دندان
عفونت پنهان دندان ، شانس بیماری های قلبی را تا سه برابر افزایش می دهد

با توجه به تحقیقات جدید، عفونت های ناشناخته دندان می توانند خطر بیماری های قلبی را تقریبا سه برابر افزایش دهند.
پادنا نیوز – این مطالعه که در مجله تحقیقات دندانپزشکی منتشر شده است، یافته که افراد مبتلا به عفونت های دندانی درمان نشده ۲٫۷ برابر احتمال ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی مانند بیماری عروق کرونری را نسبت به افرادی عفونت دندان خود را درمان کرده اند بیشتر است.
با وجود بیماریهای قلبی عروقی که حدود ۳۰ درصد از کل مرگ و میر در جهان را به خود اختصاص می دهند، موسسه خیریه بهداشت و سلامت، بنیاد بهداشت دهان و دندان، می خواهد مجلات منظم دندانپزشکی را تشویق کند، به خصوص اگر تجربه دندان درد، حساسیت یا خونریزی دندان ها داشته باشیم.
دکتر نایجل کارتر OBE، مدیر عامل بنیاد بهداشت دهان و دندان، گفت: “این تحقیق بسیار نگران کننده است زیرا عفونت های دندان در ابتدا ناشی از پوسیدگی دندان است که بوسیله ضعف بهداشت دهان و رژیم غذایی پر شکر، افزایش می یابد.
“علائم اصلی عفونت ریشه (معمولا به عنوان آبسه دندانی شناخته می شود) شامل درد، اغلب هنگامی که با دندان ها غذا می جویم، و گاهی اوقات تورم می باشد. همچنین دندان ممکن است تغییر رنگ داده اما گاهی عفونت با این علائم همراه نیست و برای مدتی ناشناخته می ماند.
“خوشبختانه حفظ سلامت دهان و کاهش خطر ابتلا به بیماری ها بسیار آسان است. با مسواک زدن دندان هایتان در شب و حداقل یک بار دیگر در طول روز با یک خمیر دندان فلوراید؛ کاهش میزان غذاهای شیرین و نوشیدنی ها همچنین ویزیت شدن به طور منظم توسط دندانپزشک خود، همانطور که اغلب توصیه می شود، می توانیم از بیماری جلوگیری کنیم نه تنها در دهان، بلکه در کل بدن “.

همچنین مراقبت های بهداشتی دهان و دندان شما باعث جلوگیری از بیماری لثه می شود که به وسیله رژیم غذایی سالم، کنترل وزن، ورزش و سیگار کشیدن به بالاترین سطح خود میرسد.
“عفونت زمانی رخ می دهد که فساد به مرکز دندان می رسد، پالپ دندان، هنگامی که دندان از بین میرود مخزن باکتری می باشد و فراتر از انتهای ریشه، می تواند وارد جریان خون شود. درمان برای این بیماران معمولا یک درمان کانال ریشه برای حذف بافت آلوده و جلوگیری از گسترش باکتری ها “، می باشد.

“این یافته های جدید به ارتباطات موجود بین بیماری لثه و بیماری های قلبی عروقی افزوده می شود. افراد مبتلا به بیماری های لثه تقریبا دو برابر احتمال بیماری قلبی را نسبت به افراد سالم نشان می دهند، این امر نیازمند مراقبت های خوب دهان می باشد.

“در طی سالهای اخیر مشکلات دهان نیز با سایر بیماری های جدی مانند دیابت، بیماری آلزایمر و مشکلات حاملگی مرتبط شده است، بنابراین سلامت دهان و دندان ما در اولویت قرار می گیرد.

بنیاد بهداشت دهان و دندان، تحقیقات بیشتری در مورد این موضوع را شروع کرده، زیرا ممکن است راهی برای جلوگیری از بسیاری از بیماری های قلبی عروقی در سرتاسر جهان و نهایتا نجات جان انسان ها می باشد.

0