پرینتر سه بعدی
پرینتر سه بعدی و مواد آن، نوید سرعت و دقت

پادنا نیوز – EnvisionTEC Vida cDLM دومین چاپگر سه بعدی است که بر اساس تکنولوژی پردازش مستمر نور دیجیتال (cDLM) ساخته شده است. این تکنیک پوششی شبیه به آنچه که در دستگاه Vida با سایزx 2.13 x 3.94 3.78 اینچ میبینیم می سازد، اما ساخته شدن این صفحه در محور Z در این روش، سریعتر می باشد. علاوه بر این، پیرفت رزولوشن XY 50, میکرومتر و رزولوشن ,Z 25 تا ۱۵۰ میکرومتر، بسته به نوع ماده، می باشد. تمیز کردن آسان تر و چاپ سه بعدی ارزان تر، از دلایلی است که نیاز به پشتیبانی را کم می کند.
در همین حال، مواد چاپی E-Model 3-D EnvisionTEC برای دقیق و دوام بیشتر طراحی شده اند. این موضوع می تواند برای ساخت مدل های thermoformed aligners ، تاج و پل ها، و غیره مورد استفاده قرار گیرد. همچنین می توان آن را در EnvisionTEC برای تولید انبوه پرینتر های سه بعدی مانند Vector 3SP، که نیاز به قطعات مصرفی ندارد، استفاده کرد. این مطالب مرتبط با شرکت های بزرگ دندانپزشکی بوده که شامل موارد زیر می باشد:
E-Dent 400، که مقرون به صرفه تر از E-Dent 100 است، برای چاپ مستقیم تاج ها و پل های موقت ؛
E-Gum، که ماسک های لثه انعطاف پذیر را برای یکپارچه سازی در مدل های چاپی ۳ بعدی طراحی می کند.
E-Guard، یک ماده کریستالی سازگار با بدن است که توسط اداره غذا و دارو تایید شده و برای تولید مستقیم accurate nightguards، تراشه های ضد گاز گرفتنو نگهدارنده ها استفاده می گردد.

0